O nás

PENZION KERAMIKA UBYTOVÁNÍ V JIŽNÍCH ČECHÁCH
VÝTVARNÁ A KERAMICKÁ DÍLNA KURZY KERAMIKY, VÝTVARNÉ A RUKODĚLNÉ KURZY ORIGINÁLNÍ AUTORSKÁ KERAMIKA

Romana Michalisko Hulíková
majitelka a zakladatelka výtvarné a keramické dílny a Penzionu Keramika

Penzion Keramika
se nachází v podkroví výtvarné a keramické dílny v malé jihočeské obci Děbolín v blízkosti Jindřichova Hradce v jižních Čechách.
V roce 2004 byla levá část podkroví rekonstrována na ubytování s 5ti pokoji a 17 lůžky, v roce 2010 byla rekonstruována praváčást podkroví a přibylo tak dalších 5 pokojů s 21 lůžky.

Výtvarná dílna
byla otevřena pro hosty Penzion keramika v roce 1997. Každoročně se zde pořádají tématické akce – Jaro v dílně, Velikonoce vdílně, Čarodějniceká dílna, Májová dílna, Vodnická dílna, Pohádková výtvarná dílna, Podzim v dílně, Mikuláš v dílně, Advent vdílně. Každý si zde může vyzkoušet různé tvořivé a rukodělné techniky od malování na keramiku, dřevěných hraček, skleněnýchšperků, ubrouskovou techniku, baitku, malování hedvábí, drátkování, až po točení na kruhu a modelování z hlíny. Tradině jinavštěvují děti i dospělí nejen z řad tvořilek a tvořílků.

Kurzy keramiky, loutek, pedigu, smaltu, textilu, pletení a háčkování.

Keramika
originální autorskou keramiku pod značkou RH vyrábíme od roku 1991.

Návštěvnické centrum keramiky Děbolín
je spolu s výtvarnou dílnou RH oblíbeným místem výletů mateřských a základních škol, turistů, cykloturistů, rodin s dětmi i jednotlivců. Návštěvníci se zde mohou dozvědět více o výrobě, zpracování a dekorování keramiky.