Keramická dílna

JAK TO VŠECHNO ZAČALO

V roce 1992 jsem založila malinkatou keramickou dílničku v rodinném domě mých rodičů v Kamenném Malíkově. Zakoupila jsem hrnčířský kruh a pec a pustila se do uplatňování zkušeností, které jsem nabyla při studiu odborných řemesel v Praze. Konečně jsem mohla realizovat své vlastní návrhy, vyráběla jsem dle vlastních nápadů samostatné keramické objekty náročné na tvar a zdobení, předem určené konkrétním zákazníkům.

Realita podnikání mě však záhy nasměrovala jinam. Bylo třeba splácet úvěr, a proto jsem začala vyrábět i méně náročné předměty, ale na trhu žádané jako jsou hrníčky, květináče, misky, formy na pečení, aromalampy, kávové soupravy aj.

Tohle byly zlaté roky pro výrobu keramiky, všechno co jsem vyrobila, bylo už dopředu prodané. Přijala jsem další zaměstnance, muže, které jsem sama vyučila stejně jako všechny ostatní zaměstnance. V té době mě začala podporovat maminka, chopila se účetní a spedice výrobků.

NOVÉ VÝROBNÍ PROSTORY

Výrobní prostor v bývalé ložnici rodinného domku začal být těsný, následovalo probourání zdi do garáže, kde vznikli toalety a šatny. V té době už jsem zaměstnávala 10 zaměstnanců. Nedostatek místa však nadále. Východiskem se stal nový objekt dostupný pro zákazníky a zaměstnance, takový objekt se našel v Děbolíně u Jindřichova Hradce. Na jaře roku 1996 po provedení prvních oprav, jsme zahájili výrobku v novém objektu v Děbolíně.

VÝTVANÉ DÍLNY

Od roku 1998 pořádáme v Děbolíně výtvarné dílny pro děti i dospělé, čímž jsem si zároveň splnila sen, kterým bylo věnovat se dětem a učit je řemeslům. Postupem let si dílny získaly velikou oblibu.